foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Jestem malutki ludzik z plasteliny. Dlatego na imię mi Plastuś. Mam śliczne mieszkanie: oddzielny drewniany pokoik. Obok mnie, w drugim pokoju, mieszka tłuściutka, biała guma. Ta guma nazywa się myszka. A zaraz koło gumki mieszkają cztery błyszczące, ostre stalówki. A z drugiej strony, w długim korytarzu, mieszka pióro, ołówek i scyzoryk. Z początku nie wiedziałem jak się nasz dom nazywa. Teraz już wiem: piórnik.“

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wiskitkach

Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Wiskitkach

W naszej szkole od wielu lat jest kontynuowana przedświąteczna tradycja spotkań, gdzie przy wspólnym stole spotyka się wiele pokoleń mieszkańców Wiskitek i okolicznych miejscowości.

20 grudnia 2018 r., na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia przy wspólnym stole zasiedli nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście. W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Wiskitki Rafał Mitura i Przewodniczący Paweł Dziemiańczyk. Dzieci z klasy III A - wychowawca Nina Mężyńska, przedstawiły niezwykle, poruszające i profesjonalne - Jasełka. Były też świąteczne życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólna wieczerza. Piękna atmosfera była w tej szkole - jak w rodzinnym domu.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Wiskitkach Rights Reserved