foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Jestem malutki ludzik z plasteliny. Dlatego na imię mi Plastuś. Mam śliczne mieszkanie: oddzielny drewniany pokoik. Obok mnie, w drugim pokoju, mieszka tłuściutka, biała guma. Ta guma nazywa się myszka. A zaraz koło gumki mieszkają cztery błyszczące, ostre stalówki. A z drugiej strony, w długim korytarzu, mieszka pióro, ołówek i scyzoryk. Z początku nie wiedziałem jak się nasz dom nazywa. Teraz już wiem: piórnik.“

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wiskitkach

Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Wiskitkach

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiskitkach po raz kolejny aktywnie zaangażowali się w promocję zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia.

Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem już od 2014 roku. Zarówno nauczyciele, uczniowie oraz rodzice chętnie angażują się w przygotowanie smakowitych potraw, przekąsek i koktajli serwując je na przepięknie i pomysłowo udekorowanych stoiskach. Nad organizacją i przebiegiem wydarzenia od pierwszej edycji czuwa Ewa Piekarska wraz ze swoim zespołem: Małgorzatą Barczykowską, Mariką Szczepanik, Dorotą Łuczyńską, Krystyną Kowalską oraz Łukaszem Janickim. „Małe owocowe co nieco” jest dniem, w którym nauczyciele wraz z uczniami zachęcają wszystkich do jedzenia polskich owoców i warzyw prezentując domowe przetwory i wypieki bez sztucznych konserwantów, barwników, spulchniaczy i polepszaczy smaku. Owocowe co nieco jest nie tylko świętem zdrowego jedzenia ale również aktywności fizycznej, która w dzisiejszych czasach niestety przegrywa z elektronicznymi gadżetami. O tym, że wydarzenie nabiera rozmachu niech świadczy fakt, że w tym roku zostało ono zorganizowane na hali sportowej, a nie w auli jak miało to miejsce do tej pory. Aż piętnaście drużyn prezentowało kulinarne specjały, które oceniało jury w składzie: Rafał Mitura – Wójt Gminy Wiskitki, Ewa Brzezińska – Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji, Ewa Częścik – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiskitkach oraz Anna Smolarek – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiskitkach. Równolegle w drugiej części hali odbywały się zajęcia fitness pod czujnym okiem Ewy Piekarskiej oraz zawody w wyciskaniu sztangi.

Niespodzianką dla uczestników był trening przeprowadzony przez instruktora fitness Kornelię Zakrzewską oraz pokaz i nauka tańca w wykonaniu Aleksandry Długosz – Bidzińskiej i Kamili Soszki.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Wiskitkach Rights Reserved