foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Jestem malutki ludzik z plasteliny. Dlatego na imię mi Plastuś. Mam śliczne mieszkanie: oddzielny drewniany pokoik. Obok mnie, w drugim pokoju, mieszka tłuściutka, biała guma. Ta guma nazywa się myszka. A zaraz koło gumki mieszkają cztery błyszczące, ostre stalówki. A z drugiej strony, w długim korytarzu, mieszka pióro, ołówek i scyzoryk. Z początku nie wiedziałem jak się nasz dom nazywa. Teraz już wiem: piórnik.“

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wiskitkach

Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Wiskitkach

W środę, 14 listopada 2018r. społeczność naszej szkoły powiększyła się o 45-cioro uczniów.

Jednakże, aby móc uroczyście złożyć ślubowanie i zostać pasowanym przez panią dyrektor na ucznia, pierwszaki musiały wykazać się odpowiednią wiedzą. Pytania i zagadki były trudne ale uczniowie – jak na pierwszoklasistów przystało – poradzili sobie wyśmienicie! Doskonale odpowiedzieli na pytania dotyczące Polski, zasad ruchu drogowego i zachowania w szkole oraz wykazali się nie lada sprawnością fizyczną. Zmagania uczniów oceniała dyrekcja Szkoły w osobach Ewy Częścik – Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach oraz Wicedyrektorów - Doroty Łuczyńskiej oraz Doroty Mitrowskiej jak również zaproszeni goście wśród których byli Beata Stępniewska – Zastępca Wójta Gminy Wiskitki, Rafał Mitura – Przewodniczący Rady Gminy Wiskitki, Małgorzata Szczepaniak – pracownik Gminnego Centrum Edukacji w Wiskitkach oraz Rodzice, Dziadkowie i Rodzeństwo. Każdy element sprawdzianu był nagradzany gromkimi brawami co było jednoznaczne z zaliczeniem na 5! Po uroczystym ślubowaniu nastąpił najmniej stresujący moment uroczystości – wręczenie upominków.

Swoje niespodzianki dla pierwszaków przygotowały władze Gminy Wiskitki, Przewodniczący Rady Rafał Mitura oraz Rada Rodziców i uczniowie klas VIII.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Wiskitkach Rights Reserved