foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Jestem malutki ludzik z plasteliny. Dlatego na imię mi Plastuś. Mam śliczne mieszkanie: oddzielny drewniany pokoik. Obok mnie, w drugim pokoju, mieszka tłuściutka, biała guma. Ta guma nazywa się myszka. A zaraz koło gumki mieszkają cztery błyszczące, ostre stalówki. A z drugiej strony, w długim korytarzu, mieszka pióro, ołówek i scyzoryk. Z początku nie wiedziałem jak się nasz dom nazywa. Teraz już wiem: piórnik.“

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wiskitkach

Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Wiskitkach

W poniedziałek, 29 października 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Biskupa Diecezji Łowickiej - Wojciecha Tomasza Osiala.

To niecodzienne spotkanie dostojnego gościa było związane z odbywającą się wizytacją władz kościelnych w parafii Wiskitki. Księdza Biskupa w progach budynku przy ulicy Kościuszki 25 powitali  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach oraz uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie.  W spotkaniu z Jego Ekscelencją brali udział uczniowie wraz z kadrą pedagogiczną i dyrekcją obydwu szkół, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście. Z okazji wizytacji uczniowie obydwu placówek, pod kierownictwem swoich nauczycieli: pań Agnieszki Wiśniewskiej, Renaty Korman i Iwony Maciejewskiej oraz pana Rafała Mitury, przygotowali piękny program artystyczny poświęcony obchodom 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Całość uświetniła dekoracja udostępniona przez Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie. Po części oficjalnej Ksiądz Biskup spotkał się z pracownikami naszej Szkoły, z którymi rozmawiał o wychowaniu, o sukcesach i trudnościach jakie napotykają oni na swojej drodze. Jego Ekscelencja spotkał się również z przedszkolakami i uczniami klas młodszych Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wiskitkach przy Placu Wolności 34. Te chwile uświetnił wspaniały występ słowno - muzyczny dzieci przedszkola i szkoły podstawowej przygotowany pod kierunkiem pani Patrycji Marcinkowskiej. Cieszymy się, że mogliśmy gościć w naszych murach Księdza Biskupa. Takie spotkania są niewątpliwie czasem refleksji nad tym, co w życiu jest ważne, dobre i warte podejmowania coraz to nowych wysiłków w pracy nad samym sobą.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Wiskitkach Rights Reserved