foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
„Jestem malutki ludzik z plasteliny. Dlatego na imię mi Plastuś. Mam śliczne mieszkanie: oddzielny drewniany pokoik. Obok mnie, w drugim pokoju, mieszka tłuściutka, biała guma. Ta guma nazywa się myszka. A zaraz koło gumki mieszkają cztery błyszczące, ostre stalówki. A z drugiej strony, w długim korytarzu, mieszka pióro, ołówek i scyzoryk. Z początku nie wiedziałem jak się nasz dom nazywa. Teraz już wiem: piórnik.“

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Wiskitkach

Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Wiskitkach

W piątek tuż przed Bożym Narodzeniem uczniowie naszej szkoły mieli okazję do wspólnego kolędowania podczas występu przygotowanego przez ich kolegów i koleżanki z klasy 3a.

W naszej szkole od wielu lat jest kontynuowana przedświąteczna tradycja spotkań, gdzie przy wspólnym stole spotyka się wiele pokoleń mieszkańców Wiskitek i okolicznych miejscowości. 20 grudnia 2018 r., na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia przy wspólnym stole zasiedli nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście. W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Wiskitki Rafał Mitura i Przewodniczący Paweł Dziemiańczyk. Dzieci z klasy III A - wychowawca Nina Mężyńska, przedstawiły niezwykle, poruszające i profesjonalne - Jasełka. Były też świąteczne życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólna wieczerza. Piękna atmosfera była w tej szkole - jak w rodzinnym domu.

Abyśmy miło wspominali czas wstąpienia w szkolne progi Pan Rafał Mitura Wójt Gminy Wiskitki zorganizował wyjazd do kina naszym pierwszakom. 

6 grudnia 2018 r. naszych uczniów odwiedził Święty Mikołaj...

W piątek 7 grudnia 2018 r. w naszej szkole zrobiło się bardzo piernikowo 🙂 Uczniowie klasy 1b wraz z rodzicami spotkali się, aby wspólnie dekorować świąteczne pierniki.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiskitkach po raz kolejny aktywnie zaangażowali się w promocję zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia. Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem już od 2014 roku. Zarówno nauczyciele, uczniowie oraz rodzice chętnie angażują się w przygotowanie smakowitych potraw, przekąsek i koktajli serwując je na przepięknie i pomysłowo udekorowanych stoiskach. Nad organizacją i przebiegiem wydarzenia od pierwszej edycji czuwa Ewa Piekarska wraz ze swoim zespołem: Małgorzatą Barczykowską, Mariką Szczepanik, Dorotą Łuczyńską, Krystyną Kowalską oraz Łukaszem Janickim. „Małe owocowe co nieco” jest dniem, w którym nauczyciele wraz z uczniami zachęcają wszystkich do jedzenia polskich owoców i warzyw prezentując domowe przetwory i wypieki bez sztucznych konserwantów, barwników, spulchniaczy i polepszaczy smaku. Owocowe co nieco jest nie tylko świętem zdrowego jedzenia ale również aktywności fizycznej, która w dzisiejszych czasach niestety przegrywa z elektronicznymi gadżetami. O tym, że wydarzenie nabiera rozmachu niech świadczy fakt, że w tym roku zostało ono zorganizowane na hali sportowej, a nie w auli jak miało to miejsce do tej pory. Aż piętnaście drużyn prezentowało kulinarne specjały, które oceniało jury w składzie: Rafał Mitura – Wójt Gminy Wiskitki, Ewa Brzezińska – Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji, Ewa Częścik – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiskitkach oraz Anna Smolarek – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiskitkach. Równolegle w drugiej części hali odbywały się zajęcia fitness pod czujnym okiem Ewy Piekarskiej oraz zawody w wyciskaniu sztangi. Niespodzianką dla uczestników był trening przeprowadzony przez instruktora fitness Kornelię Zakrzewską oraz pokaz i nauka tańca w wykonaniu Aleksandry Długosz – Bidzińskiej i Kamili Soszki.

W piątek 30.11.2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III zjedli wspólne śniadanie w ramach programu "W zdrowym ciele, zdrowy duch" pod hasłem ".

Uczniowie naszej szkoły mięli okazję obejrzeć na żywo mecz Legii na Stadionie w Warszawie.

W poniedziałek 19 listopada 2018 roku w ramach projektu "Żyję zdrowo, odlotowo" odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Uczniowie zaprezentowali wiersze związane z tematem projektu. Jednocześnie został podsumowany konkurs plastyczny. Gratulujemy zwycięzcom!

We wtorek 20 listopada 2018 roku pod hasłem "Moja pasja sposobem na życie" odbyło się spotkanie z Panem Jerzym Świnogą - polskim kolarzem szosowym, medalistą mistrzostw Polski, reprezentantem Polski.

W środę, 14 listopada 2018r. społeczność naszej szkoły powiększyła się o 45-cioro uczniów. Jednakże, aby móc uroczyście złożyć ślubowanie i zostać pasowanym przez panią dyrektor na ucznia, pierwszaki musiały wykazać się odpowiednią wiedzą. Pytania i zagadki były trudne ale uczniowie – jak na pierwszoklasistów przystało – poradzili sobie wyśmienicie! Doskonale odpowiedzieli na pytania dotyczące Polski, zasad ruchu drogowego i zachowania w szkole oraz wykazali się nie lada sprawnością fizyczną. Zmagania uczniów oceniała dyrekcja Szkoły w osobach Ewy Częścik – Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach oraz Wicedyrektorów - Doroty Łuczyńskiej oraz Doroty Mitrowskiej jak również zaproszeni goście wśród których byli Beata Stępniewska – Zastępca Wójta Gminy Wiskitki, Rafał Mitura – Przewodniczący Rady Gminy Wiskitki, Małgorzata Szczepaniak – pracownik Gminnego Centrum Edukacji w Wiskitkach oraz Rodzice, Dziadkowie i Rodzeństwo. Każdy element sprawdzianu był nagradzany gromkimi brawami co było jednoznaczne z zaliczeniem na 5! Po uroczystym ślubowaniu nastąpił najmniej stresujący moment uroczystości – wręczenie upominków. Swoje niespodzianki dla pierwszaków przygotowały władze Gminy Wiskitki, Przewodniczący Rady Rafał Mitura oraz Rada Rodziców i uczniowie klas VIII.

8 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji . Był to idealny moment na refleksję, zadumę i zapoznanie się z historią naszego narodu. Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali przedstawienie pod kierunkiem p. Aleksandry Mońki oraz p. Marioli Dzięgielewskiej. Zarówno przedstawienie, jak i pieśni o charakterze patriotycznym przypomniały o trudach walk i ofiarach poniesionych przez polskich żołnierzy walczących o niepodległość. W swoim wystapieniu uczniowie podkreślili, jak ważną rzeczą dla każdego Polaka jest wolna Ojczyzna, honor i sprawiedliwość.

9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11 uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiskitkach uroczyście odśpiewali hymn Polski. Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych, że stanęli na wysokości zadania i przyłączyli się do akcji "Rekord dla Niepodległej". 

W poniedziałek, 29 października 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Biskupa Diecezji Łowickiej - Wojciecha Tomasza Osiala. To niecodzienne spotkanie dostojnego gościa było związane z odbywającą się wizytacją władz kościelnych w parafii Wiskitki. Księdza Biskupa w progach budynku przy ulicy Kościuszki 25 powitali  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Wiskitkach oraz uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie.  W spotkaniu z Jego Ekscelencją brali udział uczniowie wraz z kadrą pedagogiczną i dyrekcją obydwu szkół, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście. Z okazji wizytacji uczniowie obydwu placówek, pod kierownictwem swoich nauczycieli: pań Agnieszki Wiśniewskiej, Renaty Korman i Iwony Maciejewskiej oraz pana Rafała Mitury, przygotowali piękny program artystyczny poświęcony obchodom 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Całość uświetniła dekoracja udostępniona przez Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie. Po części oficjalnej Ksiądz Biskup spotkał się z pracownikami naszej Szkoły, z którymi rozmawiał o wychowaniu, o sukcesach i trudnościach jakie napotykają oni na swojej drodze. Jego Ekscelencja spotkał się również z przedszkolakami i uczniami klas młodszych Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wiskitkach przy Placu Wolności 34. Te chwile uświetnił wspaniały występ słowno - muzyczny dzieci przedszkola i szkoły podstawowej przygotowany pod kierunkiem pani Patrycji Marcinkowskiej. Cieszymy się, że mogliśmy gościć w naszych murach Księdza Biskupa. Takie spotkania są niewątpliwie czasem refleksji nad tym, co w życiu jest ważne, dobre i warte podejmowania coraz to nowych wysiłków w pracy nad samym sobą.

2019 Copyright Szkoła Podstawowa w Wiskitkach Rights Reserved